jklkjlkjkhjk

Sevimli Kuş Yuvaları Yapımı-DIY


Sevimli Kuş Yuvaları Yapımı

Mart ayı gündüz gece sıcaklık farkı açısından en sert aylardan birisi. Bu projede özellikle bu aylarda dışarıda yaşayan küçük kuşlar için yeni yaşam alanları üretmek istedik. Aynı zamanda bu küçük yuvaları evlerimizin bahçelerine asarak yabani hayatı yakınımıza çekme fikri gerçekten muhteşem.Ağaç olarak Sedir kullanılmış dayanıklı olması açısından. Siz diğer ağaçlardan da faydalanabilirsiniz ancak önemli olan ağacın boya, vernik vs. gibi malzemeler içermemesi direk doğal ham halde olmasıdır. Çam gibi çıralı ağaçlar çok fazla dayanıklı olmayacağı ve çıralı olması açısından tercih edilmemektedir.

Tutkal konusunda ise sadece ağaç tutkalı kullanılmış, vida gibi metaller kullanılmamıştır. Tutkalda kullanmak istemezseniz yuvanızı geçme tahtalar kullanarak da yapabilirsiniz.Yuvanın deliği konusunda 2 cm panc kullanılmış burada amaç küçük kuşları çekmek ve büyük kuşların yuvaya saldırmasını önlemek. Siz büyük kuşları çekmek isterseniz deliği büyültebilirsiniz.


Ölçüler inç olarak verilmiş ölçü dönüştürücüler kullanarak cm ye çevirebilirsiniz. Bu küçük kuş evlerini sadece kendiniz için değil arkadaşlarınız içinde yapın ve onlara hediye edin.
Çocuklarınız ile vakit geçirmeniz açısından da oldukça zevkli.
resim:100things2do.ca

Önceki Yazı
« Prev Post
Sonraki Yazı
Next Post »