jklkjlkjkhjk

Eski DVD Parçalarıyla Mozaik Kaplama -DIY

Eski CD-DVD Parçalarıyla Mozaik Kaplama -DIY

Çizilmiş veya kullanmadığınız CD veya DVD parçalarıyla harika eserler üretebilirsiniz. Bu yazıda sizlere CD veya DVD leri geri dönüştürerek yapılmış ve mozaik kaplama görüntüsü veren bir çalışmadan bahsedeceğiz.  Resimlerde kırılmış bir kuş banyosu üzerinde bu teknik kullanılıyor ama siz bunu tepsilerde, masalarda, zeminlerde aklınıza gelebilecek sınırsız yerde kullanabilirsiniz.


                       

Kırılmış halde olan bu banyonun öncelikle kırık kısımları macun ile onarılıp pürüzsüz bir hale getiriliyor.Daha sonra elimizde bulunan eski DVD veya CD ler resimlerde görüldüğü gibi kesilip kırılıyor.

Yapacağınız çalışmaya uygun şekilde parçalar kesmeye çalışın. Burada amaç homojen bir görüntü oluşturmaktır.Parçalarımızın temiz görünmesi oldukça önemli.

Yapıştırma işleminde bir çok farklı malzeme kullanabilirsiniz. Japon yapıştırıcıdan tutun silikona kadar her şey olabilir. Önemli olan yapıştıracağınız yüzey olduğu için yüzeye uygun yapıştırıcı kullanın.

Oldukça homojen bir mozaik görüntüsü elde edilmiş.

Ve artık derzleme işlemine geçebiliriz. Derzimizin kıvamı koyu olmalı ve suya dayanıklı olanlardan kullanmakta fayda var.Artık çalışmamız bitti. Sonuç kusursuz ve harika.
resimkaynak:meandmydiy.com

Önceki Yazı
« Prev Post
Sonraki Yazı
Next Post »