jklkjlkjkhjk

Çocuklar İçin Kağıt Çiçek Yapımı - DIY

Çocuklar İçin Kağıt Çiçek Yapımı - DIY


Bu sevimli kağıt çiçekler hem evinizde baharı karşılamak için güzel bir çözüm hem de çocuklarınızla hoş vakit geçirmek için harika bir uğraş olacaktır. Kağıttan çiçekleri yaparak evinizde dekorasyon malzemesi olarak kullanmanız için beklemenize gerek yok bir kaç basit malzemeyle bu rengarenk çiçekleri yapabilmeniz için size bazı ipuçları hazırladık. a4 kağıtından çiçek yapabileceğiniz gibi başka ölçülerde evinizde bulabileceğiniz kağıtları kullanarak da bu çiçekleri yapabilirsiniz.İlkbaharı hepimiz severiz. Tüm o güneş ve çiçekler. Gerçekten sevilmeyecek gibi değil! Ayrıca, çiçeklerin, doğada oldukları zaman çok güzel olduklarını düşünüyoruz. Günümüzde kağıttan yapılan birçok şey var.Kağıt süsler içerisinde kağıt çiçekler ise farklı malzemeler kullanılarak yapılabilmekte örneğin; kartondan çiçekler, keçeden çiçekler, kurdeleden çiçekler, kumaştan çiçekler, peçeteden çiçekler...

En popüler olan kağıt süs ise sanırım kağıttan gül yapımı ancak o başka yazımızın konusu.

Kağıt çiçek zanaatının nasıl yapılacağına ilişkin adım adım ilerleyelim.

Kağıttan çiçeklerin yapımı her yaş için eğlenceli, anaokulu çağındaki küçük çocuklar için ve daha büyük çocuklar için kolaylıkla uygulayabilecekleri ve eğlenebilecekleri bu projeden keyif alacaklar. Ayrıca onların becerilerini arttırmak adına harika bir egzersiz olacaktır.

Hazırsak Hadi başlayalım.


Nelere ihtiyacımız var;

   -El işi kağıtları (farklı renklerde)
   -Daire kesmek için uygun bir obje
   -Makas, Tutkal
   -Bant
Hepsi bu kadar!!!

İsterseniz Videodan da Yararlanabilirsiniz.Veya Adım Adım Talimatları Takip Edin

Önce sarı kağıttan birkaç daire kesin. Bir çiçek için bir daireye ihtiyacınız olacak. Küçük çocuklarla çalışıyorsanız daha büyük bir daire kullanmanızı öneririz, zira büyük ölçekli çalışmak daha kolay olacaktır.


Kağıt şeritleri kesin. Daire boyutunuza bağlı olarak, kağıt şeritlerinin farklı uzunlukları (ve genişliklerde) çalışabilirsiniz. Önce bir kağıt şerit ve bir döngü (bir sonraki adımda görüldüğü gibi) yapmanızı ve daire boyutunuzla birlikte çalışmanızı öneririz. Sarı dairenizle ilişkili döngünün boyutundan memnun olduğunuzda, bu boyuttaki kağıt şeritlerini kesmeye başlayın.Küçük çocuklar ile çalışıyorsanız kesim işlemini kendinizi yapmanızı öneririz. Bir sınıf projesi yapacaksanız ve çocukların kendi başlarına kesmeyi istediklerinden emin olursanız, en büyük daire çemberini kullanmanızı öneriyoruz.tor" style="clear: both; text-align: center;">

Kağıt şeritlerinin uçlarını birbirine yapıştırın ve bir kağıt halkası yapın.


Kağıt dairesinin bir tarafındaki halkaları tutkal ile yapıştırdık, sonra döndürüp diğer uçlarını onların arkasına yapıştırdık.


Neredeyse bitirdik.


Artık kağıt çiçek el işiniz tamamlandı.


resimkaynak: easypeasyandfuncom


Önceki Yazı
« Prev Post
Sonraki Yazı
Next Post »