jklkjlkjkhjk

Dil Çubuklarından Mini Ahşap Kutu Nasıl Yapılır - DIY

Dil Çubuklarından Mini Ahşap Kutu Nasıl Yapılır - DIY

Her ne kadar ahşap meyve sebze kasalarının yerini günümüzde plastik kasalar alsa da, ahşap kutuların üzerimizde oluşturduğu nostaljik etki hala devam etmekte. Artık sebze ve meyve taşımak için kullanılmayan bu kutular dekoratif amaçlı olarak kullanılıyor ve yaygınlaşıyor. Bir çok alanda kullanılan ahşap kutular; gitar kutuları, gıda kutuları, çeşitli ahşap hediye kutuları, saat kutuları, çiçek kutuları, takı kutuları gibi çeşitli şekillerde imal ediliyor ve değerlendiriliyor. Hatta eski kutular bile geri dönüştürülerek şık tasarımlar haline getiriliyor.  

Bizde bu yazımızda dekoratif amaçlı olarak kullanabileceğiniz oldukça basit ve şık bir tasarıma sahip minik ahşap kasaların yapılmasından bahsetmeye karar verdik. Ahşap kutuların yapımında ihtiyacımız olacak malzemeler oldukça basit ve ucuz. Üstelik 15 dakika gibi kısa bir zamanda dil çubuklarını kullanarak bu minik ve sevimli kutuları yapabilirsiniz.

Dil çubukları kullanarak ahşap kutular nasıl yapılır?

İhtiyacınız olan malzemeler : 
- 22 tane dil çubuğu
- Dayanıklı makas 
- Sıcak silikon
- kalem ve cetvel (isteğe bağlı)

Haydi Başlayalım !

İlk aşamada 10 tane çubuğun yuvarlak uçlarını kesin. İsterseniz, çubukların aynı uzunlukta olduklarından emin olmak için kalem ve cetvel kullanabilirsiniz.Daha sonra, 3 lü gruplar yan köşelerde ve 4 lü grup alt tabanda olacak şekilde çubuklarınızı resimdeki gibi yapıştırın ve grupların arka kısımlarında köşelere yerleştireceğiniz destek çubukları ile ahşap setleri sabitleyin.Ve işte sonuç, isterseniz vernikleyerek, boyayarak veya öylece kullanabileceğiniz ve süsleyebileceğiniz küçük tahta kutunuz karşınızda. İçlerini birçok farklı şey ile doldurabilirsiniz. Eğer sizde kutumuzu beğendiyseniz veya yaptıysanız lütfen ahşap kutuları nasıl kullandığınızı bizimle paylaşın.resimkaynak:briciolepuntinicom


Önceki Yazı
« Prev Post
Sonraki Yazı
Next Post »