jklkjlkjkhjk

Ev Yapımı Köpek Krakeri - Fıstık Ezmeli -DIY

Ev Yapımı Köpek Krakeri - Fıstık Ezmeli


Evcil hayvanlarımız söz konusu olduğunda, onlara veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Sadece sevimli hayvanlarımızın mutlu ve sağlık olmalarını istiyoruz. Bu sebepten dolayı köpeklerimizin daha sağlıklı beslenebilmeleri için sizde onlara evinizde sağlıklı ve doğal atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.
Bu tarifimizde köpeklerinizin çok seveceği ve özellikle eğitim aşamasında ödül olarak verebileceğiniz fıstık ezmeli ve hindistan ceviz yağlı bir atıştırmalık krakerden bahsedeceğiz. Köpek mamalarının yanında hazırlayacağınız bu tarif köpeğinizin çok hoşuna gidecek. Tabiki köpeğinizin fıstık veya hindistan cevizine alerjik bir reaksiyon gösterip gösteremeyeceğini bilme sorumluluğu size ait.Hindistan cevizi yağı köpeklerinizin cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Hindistan cevizi yağı alerjiler veya egzama nedeniyle kaşıntıyı nemlendirir ve azaltır, aynı zamanda diyabet ve kalp hastalığının önlenmesi ile bağlantılıdır. İsterseniz tarifimize geçmeden önce bu harika köpek krakerlerini yapmak için ihtiyacımız olacak malzemelerden bahsedelim.

İlk olarak ihtiyacınız olan malzeme silikon bir kalıp. Biz üzerinde sevimli paticikler olan bir kalıbı bulmayı başardık

Malzemeler

- 1 su bardağı doğal fıstık ezmesi
- 1 bardak saf, işlenmemiş hindistan cevizi yağı
- 1 çay kaşığı tarçın
- Silikon  kalıp


Köpek Krakerlerinin Hazırlanışı


Hindistan cevizi yağınız eğer katılaşmışsa tarifi yapmaya başlamadan önce yağın bulunduğu bardağı sıcak bir su içerisine yerleştirerek yağın sıvı hale gelmesini sağlayın. Daha sonra fıstık ezmesi ve tarçını karıştırıp üzerine katı bir hamur kıvamına gelene kadar hindistan cevizi yağı ekleyin tamamen homojen bir karışım haline gelene kadar iyice karıştırın.
Not: Hazırladığınız karışım katı olmalı ancak kalıplara da dökülebilmeli.

Karışımı silikon buz küpü kalıplarına dökün ve istediğiniz kıvama gelene kadar soğutun veya dondurun. Daha sonra küçük krakerlerinizi güzel bir kap içerisinde buzdolabında saklayıp sevimli köpeğiniz bitirene kadar onu ödüllendirebilirsiniz.

Unutmayın evde hazırladığımız köpek mamalarının ve krakerlerinin en büyük avantajı içlerinde raf ömrünü uzatmak için kullanılan katkı maddelerinin olmayışıdır.

Sizde bildiğiniz ve denediğiniz tarifleri bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz!!!kaynak:12tomatoescom
Önceki Yazı
« Prev Post
Sonraki Yazı
Next Post »