jklkjlkjkhjk

Plastik Sepetten Kapı Çelengi Yapımı - DIY

Plastik Sepetten Kapı Çelengi Yapımı - DIY
İlkbaharın gelmesiyle doğa artık yerini yeşilin ve diğer renklerin esaretine bırakmaya başladı. Heryer yemyeşil ve rengarenk çiçeklerle dolu. Doğayı evimize getirmenin ve bu hoş renklerden faydalanmanın bir diğer yolu da kapımızın ya da duvarlarımızın üzerine asacağımız ve evimizde hoş bir dekorasyon oluşturacağımız çiçeklerle yapılmış çelenkler geliyor akla.

Bir kaç basit malzeme yardımıyla kendimizin yapabileceği bu kapı süslerini  ve duvar çelenklerini beraber yapmaya ne dersiniz?Tek ihtiyacınız olan malzeme ise plastik bir sepet. Plastik sepeti ikiye ayırarak onu bir çelenk yapıcıya dönüştürebilirsiniz.. Doğadan toplayacağınız her türlü materyal ile süsleyebileceğiniz bu sepetlerle harikalar yapabilirsiniz. Her şey tamamsa haydi başlayalım !!!Plastik sepetin yarısını kesin böylece yapacağımızın çelengin tabanını için çelenk yapıcımızı oluşturmuş oluyoruz. 


Çelenk formunu oluşturmak için sepetinin üst kısmını kullanarak alt taban için yaklaşık dört katmana sahip oluncaya kadar elimizde bulunan dalları oval bir şekilde yerleştirin. Ardından birbirinin üstüne farklı kupürler oluşturmaya devam edin. Çiçeklerin istediğiniz gibi göründüğünden emin oluncaya kadar bu işlemi devam ettirin ve sonra, ipleri kullanarak dalları yerine sabitleyin. Çelengi dikkatlice sepetten çıkarın.

Plastik Sepetten Kapı Çelengi Videosunu You Tube Kanalımızdan İzleyebilirsiniz.

Güzel bir son dokunuş için, çelenginizin etrafında çiçekler tutturun. 


İstediğiniz hale geldiğinde çiçeklerden oluşan kapı süsünüz hazır demektir. Kurumasına izin verin ve artık süsünüzü isterseniz duvarlarınıza isterseniz kapınızın üzerine asabilirsiniz.Lütfen yorum yapmayı unutmayın.


resimkaynak:countrylivingcom
Önceki Yazı
« Prev Post
Sonraki Yazı
Next Post »