jklkjlkjkhjk

Kuruyan Çimleri Yeşertme Yöntemi - Etkili Çözüm

Kuruyan Çimleri Yeşertme Yöntemi - Etkili Çözüm

Bahçelerimizin olmazsa olmazı çimlerimiz bizlere yeşil bir alan sağlamak adına yetiştirdiğimiz minik bitki topluluklarıdır. Her ne kadar gözümüz gibi baksak, düzenli sulasak ta, çimlerimizde sararmalar ve solmalarla karşılaşabiliyoruz.  Bazen evcil hayvanlarımızın idrarları çimler üzerinde ölü kahverengi alanların oluşmasına neden olabiliyor. Eğer sizde hayvan idrarlarına bağlı olarak çimenlerinizin ölmesinden yakınıyorsanız bu harika çözümü denemelisiniz.1. Adım: Malzemeler


Çimler üzerindeki solmalara karşı ihtiyacınız olan tek şey bira. Evet yanlış okumadınız, ister soğuk olsun ister sıcak,  ister taze ister bayat düzenli bira kullanımı çimenlerinizin eski sağlığına kavuşmasında oldukça etkili olacaktır. Üstelik aynı zamanda evcil hayvanlarınız için de tehlike yaratmadan.

Birada çok miktarda fermente şeker ve besin bulunur. Bira ölü bir alana şeker ve besin takviyesinde bulunacak ve böylece toprağa yardım edecektir. Bira bir gübre görevi görür ve yeni çim gelişimine besin sağlar. Bira otu güçlendirecek ve hayvan idrarındaki azotu nötralize edecektir. Aynı zamanda mantari hastalıkları da iyileştirme etkisi bulunmaktadır.

2. Adım: Başlıyoruz


Çimenleriniz üzerinde hayvan idrarlarının sebep olduğu yaklaşık 17 cm'lik bir ölü alan belirleyin ve 1 su bardağı kadar birayı bu alana direk dökün.

3. Adım: Takip EtÖlü ve kuruyan çimen bölgesini bir hafta sonra kontrol edin. Gerekirse tekrar bu alana bira uygulaması yapabilirsiniz. 

4. Adım: Yeni Yeşil Çimelerinizin Keyfini Çıkarın
kaynak:instructablescom
Önceki Yazı
« Prev Post
Sonraki Yazı
Next Post »